مجتمع خدماتی، فرهنگی و ورزشی گسترش فولاد تبریز در سال 87 با هدف ترويج و ترغيب جوانان و علاقمندان و توسعه ورزش استان در رشته هاي مختلف ورزشي و انجام فعاليت هاي فرهنگي با سرمايه گذاري شركت گسترش فولاد تبريز تشكيل و شروع به فعاليت نمود. رشته هاي ورزشي مورد فعاليت اين مجتمع با تشكيل تيمهاي فوتبال، فوتسال، ورزش سه گانه، واليبال نشسته، بدمينتون و تكواندو از سال 1387 آغاز گرديده و اين مجتمع توانسته علاوه بر تيم هاي بزرگسالان، در رده هاي سني مختلف نيز با تشكيل تيم هاي متعدد و با استفاده از چهره هاي بومي، به پرورش استعداد هاي ناب استان آذربايجان شرقي بپردازد.
استاديوم اختصاصي مجتمع خدماتی، فرهنگی و ورزشی گسترش فولاد تبریز در زميني بالغ بر 5 هكتار در شهر تبريز احداث گرديده است. ظرفيت اين استاديوم بالغ بر 10 هزار نفر بوده و داراي دو زمين مسابقه و تمرين بوده و مجهز به ساختمان VIP، جايگاه خبر نگاران، جايگاه ويژه، رختكن هاي مجزا و اتاق صدا سيما مطابق با استانداردهايAFC مي باشد.
تاسيس آكادمي باشگاه گسترش فولاد تبريز و تشكيل تيمهاي پايه در تمامي رده هاي سني نونهالان، نوجوانان، جوانان و اميد و آموزش فوتبال و حضور در مسابقات مختلف كشوري و استاني از اقدامات اين مجتمع به شمار مي رود.
از مهمترين عناوين كسب شده تيم فوتبال باشگاه فرهنگي ورزشي گسترش فولاد تبريز مي توان به نائب قهرماني رقابت هاي جام حذفي در سال 88 و كسب عنوان قهرماني رقابتهاي ليگ دسته يك باشگاه هاي كشور در فصل رقابت هاي 92-91 و راهيابي به رقابت هاي ليگ برتر اشاره نمود. همچنين کسب عنوان قهرماني مسابقات جام باشگاه هاي آسيا سال 89 در رشته تکواندو از ديگر افتخارات مجتمع خدماتی، فرهنگی و ورزشی گسترش فولاد تبریز مي باشد. تيم واليبال نشسته مجتمع خدماتی، فرهنگی و ورزشی گسترش فولاد تبریز كه در رقابتهاي ليگ برتر صاحب مقام بوده در تورنمنت هاي بين المللي نيز حضوري فعال داشته كه از جمله آن قهرماني جام باشگاه هاي آسيا در سال 2010 ميلادي و نائب قهرماني اين مسابقات در سال 2012 مي باشد.

  • آدرس : تبریز، بلوار ملت (دیزل آباد) ، منطقه صنعتی غرب
  • تلفن : 34482130 ( 41 ) 98+
  • دورنگار : 34450076 ( 41 ) 98+
  • پست الكترونيك : info@gftclub.ir
  • وب سایت :www.gftclub.ir